Hilox Lighting
Xenon in Volvo XC90, klantreview
Redactie Hilox Lighting
Door Redactie Hilox Lighting
Gepubliceerd
Leestijd
2 min

Kort antwoord

Kun je achteraf xenon laten plaatsen in een Volvo XC90?

Xenon in Volvo XC90 modellen is niet altijd standaard: Herman kocht zijn XC90 in 2012 zonder xenonverlichting en bouwde zelf een H7 Digital Line plus xenonkit in. Die kit werd geadviseerd omdat zijn auto een start-stop systeem heeft, en geeft tot 75% meer licht dan de standaard halogeenlamp.
  • De Volvo XC90 heeft een H7 fitting voor het dimlicht.
  • De xenonlampen zijn 35W, een energiebesparing van bijna 50%.
  • Herman: als je ooit een lampje hebt vervangen, stelt het inbouwen niet veel voor.
  • Het meeste werk zat in het wegwerken van de bekabeling.

Xenon niet standaard in een nieuwe Volvo?

Xenonverlichting in een nieuwe Volvo XC90, je zou toch denken: "dat is toch standaard"? Nee dat is niet standaard. Maar daar hebben wij de perfecte oplossing voor. Dit is voor élke Volvo mogelijk, oud, jong, klein of groot! Herman kocht zijn Volvo XC90 in 2012 zonder xenonverlichting, alhoewel hij het in zijn vorige Volvo gewend was. Daarom heeft hij overwogen om achteraf nog xenon te laten plaatsen.

Nieuw: Hilox Evolution xenonkit

Wil je een betere en makkelijker te installeren xenonkit, die ook nog eens 100,- goedkoper is? Neem dan de H7 Hilox Evolution xenonkit. Deze xenonkit is niet alleen eenvoudiger te installeren maar geeft ook nog eens 1000 lumen meer licht in vergelijking tot de Pilot xenonkits. In de aftermarket-xenonwereld is dit dé doorbraak van 2016.

We hebben Herman een H7 Digital Line plus geadviseerd, dit is namelijk de enige xenonkit die werkt op een auto met een start-stop systeem. Dit systeem zorgt ervoor dat de motor stopt met draaien als je bijvoorbeeld op een rood stoplicht moet wachten. Hiermee bespaar je brandstof en ben je ook erg milieuvriendelijk.

Xenon in Volvo XC90: welke xenonkit hebben we gebruikt?

In de Volvo XC90 zit een H7 fitting, deze H7 halogeenlampen hebben we gedemonteerd en daarvoor in de plaats komt de H7 Digital Line plus xenonkit. De xenonlampen die we leveren bij de Digital Line plus zijn state of the art high-power xenonlampen. Deze lampen geven een superstrakke lichtbundel en tot 75% meer licht dan de standaard halogeenlamp.

Waarom de Digital Line plus? Deze in Nederland ontwikkelde xenonkit heeft een speciale geavanceerde kabel die ervoor zorgt dat de auto geen storing geeft en dat de xenonkit netjes blijft werken. Waar een andere xenonkit defect gaat omdat de lampen gaan knipperen en de boordcomputer beschadigt, blijft de Digital Line plus feilloos werken.

Wil jij ook xenonverlichting in jouw auto? Lees dan onze stap voor stap installatiehandleiding.

Efficiënt energieverbruik

Ook heb je met deze xenonkit het echte xenonvoordeel, de lampen zijn 35W, dat is een energiebesparing van bijna 50%. De Digital Kabel zorgt er zelfs voor dat een overschot aan stroom teruggestuurd wordt naar de accu.

Reactie van Herman

"Ik ben superblij met de xenonlampen in mijn Volvo, 100x beter dan de standaard halogeenverlichting. Aangezien ik al wat op leeftijd ben zie ik in het donker wat minder goed dan in mijn jonge jaren. Ik heb de set zelf ingebouwd, dat is prima te doen. Als je al ooit een lampje hebt vervangen stelt dit niet veel meer voor. Het enige wat even werk was is de bekabeling wegwerken. Verder is dit een top setje!"

Xenon en een start-stop systeem

Herman kreeg de Digital Line plus geadviseerd vanwege het start-stop systeem van zijn XC90. Bij het herstarten van de motor vraagt de startmotor veel stroom, waardoor de spanning in de auto even kan dalen. Een xenonkit moet daar tegen kunnen, anders kunnen de lampen gaan knipperen of uitvallen.

De Digital Line plus staat niet meer in het assortiment. In de productgegevens van de huidige H7 Xenonkit Hilox Evolution II Black staat een IC Chip die de stroom stabiel houdt en flikkerende lampen voorkomt, en een CAN-bus II module voor auto's met CAN-bus of verlichtingscontrole. Een start-stop systeem wordt daar niet apart genoemd. Heeft jouw auto start-stop, vraag dan via contact na welke kit geschikt is voordat je bestelt.

De H7 Evolution II xenonkit in het kort

Voor een H7 dimlicht, zoals in de XC90, voert Hilox nu de H7 Evolution II Black. Volgens de productgegevens:

  • Direct 4 keer meer licht dan met halogeen.
  • Leverbaar in 4300K, 5500K en 6500K. Hoe hoger het getal, hoe witter en blauwer het licht oogt.
  • Xenonlampen die volgens Hilox 20% langer meegaan dan andere xenonlampen.
  • 2 jaar garantie op de lampen en de ballasten.
  • In de doos: 2 H7 xenonlampen en 2 Hilox Evolution II ballasten.

Er is ook een Solo-uitvoering met één lamp. Alle kits vind je bij de Hilox xenon kits en losse ballasten bij de xenon ballasten.

Zo bouw je zelf een H7 xenonkit in

Herman bouwde de set zelf in. Het meeste werk zat volgens hem in het wegwerken van de bekabeling. De stappen die bij een H7 koplamp meestal terugkomen:

  1. Bepaal waar de ballasten komen: op een vlakke, droge plek, weg van hete onderdelen en binnen bereik van de koplamp.
  2. Zet de verlichting uit en laat de halogeenlampen afkoelen.
  3. Neem de stofkap van de koplamp en haal de H7 halogeenlamp eruit.
  4. Zet de xenonlamp in de fitting. Houd hem bij de voet vast en raak het glas niet aan.
  5. Verbind de lamp met de ballast en de ballast met de originele lampstekker.
  6. Werk de kabels netjes weg met tiewraps, uit de buurt van hete en bewegende delen. Dit is het werk dat Herman noemt.
  7. Test het licht en sluit daarna de stofkap. Xenon heeft even opwarmtijd voordat hij op volle sterkte brandt.

Laat na het monteren de lichtbundel afstellen en controleer of je auto nog voldoet aan de APK-eisen. Twijfel je, vraag het dan na bij de RDW of je keurmeester.

Xenon of LED voor je dimlicht?

Behalve xenon kun je voor het H7 dimlicht ook een LED kit kiezen. LED is direct op volle sterkte, xenon heeft een korte opwarmtijd. Volgens de productgegevens geeft de H7 Evolution II xenonkit 4 keer meer licht dan halogeen en de H7 XTR Black LED kit 3,5 keer meer. Bekijk ook alle LED dimlicht en grootlicht kits.

Let op: in de productgegevens van de H7 Evolution II xenonkit staat dat de kit geen ECE / E-keur heeft en daarom niet bestemd is voor de openbare weg, maar enkel voor circuit en eigen terrein. Vraag bij twijfel na bij de RDW of je keurmeester wat voor jouw auto geldt.

Veelgestelde vragen over xenon in de Volvo XC90

Is xenon standaard in een nieuwe Volvo XC90?
Nee, dat is niet standaard. Herman kocht zijn XC90 in 2012 zonder xenonverlichting en bouwde achteraf zelf een xenonkit in.
Welke fitting heeft de Volvo XC90 voor het dimlicht?
In de Volvo XC90 zit een H7 fitting.
Hoeveel meer licht geeft de xenonkit?
De Digital Line plus geeft tot 75% meer licht dan de standaard halogeenlamp.
Kun je een xenonkit zelf inbouwen?
Ja, Herman bouwde de set zelf in. Als je ooit een lampje hebt vervangen stelt het niet veel voor. Het enige wat even werk was, is de bekabeling wegwerken.
Waarom kreeg Herman de Digital Line plus geadviseerd?
Zijn XC90 heeft een start-stop systeem. Volgens Hilox was de Digital Line plus toen de enige xenonkit die op een auto met start-stop werkt.
Stook in

Eens per maand,
een echte brief.

Nieuwe producten, montagetips en acties. Geen ruis, nooit doorverkocht.

Gemaakt metNeuramerce